تبلیغات
ماهی - ماهی شیشه ای(glass fish)
ماهی

اکواریوم نیاز زندگی امروز

این فیلم که توسط یک گروه از محقیقین علوم دریایی ، دو روز پیش در اینترنت منتشر شده است ، یکی دیگر از شگفتی های آفرینش را در اعماق دریا به تصویر کشیده است. یک ماهی با سر شفاف ، اطلاعات نسبتا جامعی از این ماهی عجیب که Macropinna microstoma نام دارد، در فیلم ارائه می شود.
دانلود فیلم با حجم 3.7 مگا بایت گربه ماهی شیشه ای یا شبح ماهی (Kryptopterns bicirrhu) ماهی آکواریومی آبهای شیرین و زلال است. طول بدن ماهی به 15 سانتی متر (6 اینچ) می رسد اما معمولاً آنها درمحیط اکواریوم به این اندازه نمی رسد.

این ماهیها بومی آسیای جنوب شرقی هستند و معمولاً مخزنهای آب با فضای باز برای شنا جریان ملایم و همچنین وجود گیاه در محیط برای ساخت پناهگاه را ترجیح می دهند. گربه ماهیهای شیشه ای ماهیان ترسویی هستند و همیشه باید به صورت گروهی و یا به همراه گونه های ماهی دیگر که هم اندازه و یا با حالتهای مشابه هستند، نگهداری شوند.

این ماهیها بسیار نسبت به تغییرات کیفی و PH آب حساس هستند. شهرت این ماهیها در رفتار مشکل پسندانه آنها در انتخاب غذاست؛ خوراک مورد علاقه آنها غذاهای زنده مانند کرم پشه (لبه پشه) است اما با گذشت زمان به سمت غذاهای فلس دار می گرایند. تفاوت این ماهیها با سایر گربه ماهیها در این است که این ماهیها در منطقه میانی و فوقانی آب زندگانی می کنند. بدن این ماهیها شفاف بوده و بیشتر قسمتهای روده آنها در نزدیکی سرشان قرار دارد.


نوشته شده در سه شنبه 21 مهر 1388 ساعت 12:02 ب.ظ توسط رامین موحدین نظرات |قالب جدید وبلاگ پیچك دات نت