تبلیغات
ماهی - تایگر و نحوه تکثیر ان
ماهی

اکواریوم نیاز زندگی امروز

نام : تایگر بارب

تانک تکثیر : حداقل 50 لیتر

خصوصیات فیزیکوشیمیایی تکثیر : دما = 28- 27 درجه سانتیگراد – PH = 6.5 – 7.5

نحوه ی تشخیص جنسیت : بالای دهان ( نوک بینی ) بارب نر در زمان بالغ شدن قرمز رنگ می شود و لکه های سیاه روی بدن آن سبز تیره به نظر می رسد ، در صورتی که بینی ماده در زمان بلوغ زرد کمرنگ بوده و قسمتی از باله ی پشت و باله های متصل به شکم آن قرمز رنگ است . ( ممکن است در زمان تولید مثل بینی ماده به طور موقت از زرد به قرمز تغییر رنگ می دهد . )

عموماً هم جثه ی نر ها از ماده ها کوچکتر است .

 برای دانلود یک فیلم از تانکی پر از بارب نر و ماده اینجا کلیک کنید . ( اگر دقت کنید بارب های باردار را هم بین آنها مشاهده می کنید . )

پسورد : www.aqua-quest.ir

نحوه ی تکثیر بارب ها : برای تولید مثل ، آنها را در یک تانک حداقل 50 لیتری حاوی بخاری ، فیلتراسیون مناسب ، 2 سنگ مرمر ضدعفونی شده و چند گیاه قرار داده که آب آن اندکی اسیدی باشد . ( می توان برای اسیدی کردن آب به ازای هر 8 لیتر یک قاشق چایخوری نمک به آب اضافه کرد . )

دمای تانک تکثیر هم حداقل 25 درجه ی سانتیگراد باشد .

اما دو روز قبل از انتقال ماهی ماده به تانک تکثیر ، نر را در آن قرار داده و سپس ماده را به تانک انتقال دهید . ( شکم ماهی ماده در زمان بارداری به شدت ورم کرده و وجود تخم در آنها محسوس است . )

تخمگذاری در صبح صورت می گیرد که ابتدا ماهی نر با چرخیدن به دور و زیر شکم ماهی ماده آن را تحریک کرده و سپس ماده را به سرعت تعقیب می کند . ( در این زمان باله ی زیرین شکم نر جمع و تیز می شود . )

برای دانلود یک فیلم از تعقیب و تحریک ماده ها توسط نر ها اینجا کلیک کنید .

پسورد : www.aqua-quest.ir

 پس از اندکی ماده مغلوب نر شده ولی نر دوباره به تعقیب ماده می پردازد و بارب ماده 1 تا 3 تخم را در حال حرکت رها می کند که بارب نر به سرعت آنها را بارور کرده و دوباره ماده را تعقیب می کند و اینکار را تا زمانی که ماده کاملاً تخم ریزی کرد ادامه می دهد . ( معمولاً تایگر بارب ها بسته به سنشان در هر بار تخم ریزی 200 تا 700 تخم می گذارند . )


نوشته شده در سه شنبه 14 مهر 1388 ساعت 11:12 ق.ظ توسط رامین موحدین نظرات |قالب جدید وبلاگ پیچك دات نت